High Heel Dans – Topuklu Dans

Kadınların en büyük sorunu, yeni bir çift louboutins ayakabı ile yürümeye çalışmaktır.

“Dancers Unlimited” dans stüdyosunun profesyonel dansçısı ve yönetmen olan Linda Kuo, bu gerçeği çok iyi biliyor – ve bu sorunu çözmek için yeni başlayanlara özel High Heels dans yani topuklu dans workshop çalışmaları düzenliyor.

Kuo, Beyonce’un dansçısı olduğu, kariyerinin ilk yıllarında uygun topuk seçmenin önemini kavradı. Dansçı elemelerinde Jüri’nin 500 dansçıdan topuklu ayakkabı ile yürümesini istemesini, Kuo dün gibi hatırlıyor. Herkesin gösterdiği güven ve güce hayran kalmıştı. Kuo, tamamen hazırlıksızdı ve ilk turda maalesef elendi. “Bu olay, topuklu ayakkabıların benim sektörüm için ne kadar önemli olduğunu öğrendiğim en önemli olaydır” diyerek devam ediyor Kuo.

Dansçılar, stilettolarda saatlerce durmak, poz vermek ve dans edebilmek zorundalar.

Beyoncé’ın koreografı olan bir dans eğitmeninin yardımı ile ve 10 yıllık profesyonel dans birikimi ile Kuo zaman içinde profesyonel High Heels dansçısı oldu.

Havai ve New York’ta ki kurslarında dansçı olan olmayan herkese, topuklu ayakkabılarla yürüme, hareket etme ve dans etme dersleri veriyor.

Kursların amacı, topuklularla dans ederken kadınlığını geri kazandırmak.

Topukluları giymeden önce gerilme

Yorucu antremanlarda saatlerce topuklu giymek, eklemlerde ağrılara neden olabilir. Bu yüzden Kuo, topuklarınızı giymeden önce bu eklemleri iyice germenizi önerir.

Temel bale dersleri almak faydalı olur.

“Beyonce’ın koreograflarından biri olan eğitmenlerimden biri, topuklarla daha iyi dans edebilmem için temel bale dersleri almamı önerdi” diyor Kuo. Doğru yöntem, topukları bale yapar gibi giymektir. Bu bir tesadüf değil, çünkü bale yapanlarda topuklularla parmaklarının ucunda yürümeyi öğrenerek eğitime başlıyorlar.

.