Uzak Asya’da güç gösterisi olarak kendisini gösteren Pole Dans, son yıllarda gece hayatının en çok rağbet gören danslarından biri haline geldi. Kol ve bacakların gücünü arttırarak, dayanıklılıklarını ispatlamak amacıyla ortaya çıkan Pole Dansı, 1980’lerden itibaren striptiz dansının bir parçası olarak kullanılsa da, aslında danstan çok spor olarak kullanılabileceğini belirtmemiz gerekir.

Günümüzde ise yeniden eski itibarını kazanmayı başaran Pole Dans’a Türkiye’de de büyük talep var. Profesyonel dansçılardan tutun, evine direk kurarak kendi çabalarıyla öğrenmeye çalışan insanlara kadar geniş bir yelpazeye hitap ediyor.

Pole Dans, doğru eğitmenler tarafından öğretildiğinde, çok fazla yarar sağlayan bir dans türüdür. Düzenli olarak haftada  bir gün dersler takip edilir, disiplinli bir çalışma sağlanırsa, kol kaslarında güçlenme, pazularda sıkılaşma sağlanacaktır. Bu yönüyle erkeklerin de büyük ilgi gösterdiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda her bir seansta minimum 600 kalori yakıldığı da göz önünde bulundurulursa, yakın gelecekte zayıflama konusunda hanımların en büyük yardımcısı olacağı da bir gerçek.

Pole Dans’ın en önemli özelliği, kuvvetli bir egzersiz programı ile estetik bir dansın birleşiminden oluşması. Vücut daha esnek, daha zarif bir hal alırken, tüm kaslar ve eklemler de neredeyse aynı anda çalışıyor. Ancak derslere başlamadan önce, çok iyi ısınma egzersizleri yapılarak kasların hazırlanması sağlanmalı. Ayrıca dersler dikkatli takip edilerek, eğitmenin talimatlarının dışına çıkılmamalı. Hazırlıksız bir biçimde akrobatik hareketler yapmak ciddi sakatlanmalara yol açabilir.

Her türlü ön yargınızdan arınarak, yepyeni bir dünyayla tanışmak isterseniz, Pole Dans kurslarını tavsiye ederiz.

.