Dans etmek, insan vücuduna saymakla bitmeyecek kadar çok fayda sağlamaktadır. Hangi dans türü olursa olsun, fiziksel olarak hiçbir fayda görmediğini söyleyen, kendi bedeninden habersiz yaşıyor demektir. Zira dans etmenin faydaları, hem kişinin kendisi hem de çevresi tarafından kolaylıkla fark edilmektedir.

Dans etmek öncelikle, kas ve eklem sisteminize faydalar sağlamaktadır. Fazla yağları yakar, vücudunuzu şekillendirir. Türüne göre göğüs, kalça, kol, bacak ve basenlerinizin görüntüsünü tamamen değiştirir. Doğru bir eğitim programı ile sizi bambaşka biri haline getirebilen dans, beyninizin endorfin adı verilen bir hormonu salgılamasını ve bu sayede kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. Ayrıca salgılanan endorfin, tıpkı morfin gibi acı hissini azaltarak, pek çok hastalıkla daha kolay baş etmenizi sağlar. Daha çevik bir yapıya sahip olurken, kol ve bacak koordinasyonunuzun kusursuzlaştığını görürsünüz. Ayrıca kan akışı hızlandığı için, tüm hücrelerin oksijenle dolması sağlanacak, böylelikle vücudunuzu iyi bir detoks programına hazırlayabileceksiniz.

Yukarıda saydığımız nedenler, hemen yarın bir dans kursuna kaydolmanız için yeterli olsa gerek. Hala ikna olmadıysanız, müziğin sesini açıp, dünyanın sesini kısarak kendi evinizde de dans etmeye başlayabilirsiniz. .